adresBorszewice Cmentarne 30A, 98-100 Łask

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon 601 689 023 

Telefon 781 234 343

Czym są i jak działają tubomaty?

Rynkowa oferta urządzeń służących do karmienia trzody chlewnej jest bardzo obszernym. Jednym z najnowocześniejszych, a zarazem najwygodniejszych, dystrybutorów paszy, jest automat paszowy, czyli tubomat.

 

Dlaczego warto kupić automaty paszowe?

automaty paszowe dla świńTubomat to najbardziej efektywny model automatu paszowego dla świń. Wykonany z wysokiej jakości materiałów z dodatkiem stali nierdzewnej może obsłużyć nawet do 50 sztuk warchlaków i tuczników. Największą zaletą tubomatu jest stały dostęp do paszy, które eliminuje zjawisko konkurencji o dostęp do pożywienie. Odpowiednio dobrana wielkość karmnika umożliwia stałą dystrybucję paszy im znacząco zmniejsza ryzyko manifestowania zachowań agresywnych wśród samców. Automaty paszowe pozwalają także wyrównać wagę zwierząt i kontrolować ilość paszy.

 

Jaki automat paszowy wybrać?

W przypadku średniej i dużej hodowli świetnie sprawdzą się tubomaty ze zbiornikiem zasypowym o pojemności około 100 litrów wyposażone w kilkustopniową dźwignię dystrybucji paszy. Taki tubomat obsłuży do 50 sztuk świń. Zwierzęta otrzymują paszę do misan, której kształt przypomina okrąg lub prostokąt. Tubomaty z okrągłą misą są montowane najczęściej w centralnej części kojca, tak aby zwierzęta mogły jeść paszę po całym obwodzie. W przypadku montażu misy między dwoma kojcami zdecydowanie lepiej sprawdzi się tubomat z misą kwadratową lub prostokątną, który pozwoli na swobodne dystrybuowanie paszy na dwa kojce, a tym samym zmniejszenie kosztów wyposażenia chlewu.

 

Sposób instalacji tubomatu

Biorąc pod uwagę szczególne warunki eksploatacji tubomaty są sprzedawane w komplecie z akcesoriami, które umożliwiają ich przytwierdzanie do podłoża przy pomocy specjalnych stopek i wsporników montażowych. Instalacja na sztywno to najlepszy sposób na zabezpieczenie urządzenia przed wywróceniem. Wybierając tubomat, warto zwrócić uwagę na odporność części metalowych na korozję – z tego względu najlepiej sprawdzi się automat z częściami wykonanymi ze stali nierdzewnej.