adresBorszewice Cmentarne 30A, 98-100 Łask

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon 601 689 023 

Telefon 781 234 343

Blog

chlewnia

Jak powinna być wyposażona dobra chlewnia?

Prowadzenie hodowli trzody wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do utrzymywania stada. Bez właściwego wyposażenia chlewni ciężko o uzyskiwanie dobrych przyrostów masy oraz zachowania zwierząt we właściwej kondycji, a więc i osiągnięcia satysfakcjonujących wyników finansowych. Przekonajmy się, jakie urządzenia i akcesoria powinny się znaleźć w każdej nowoczesnej chlewni.

Czytaj więcej...

Na co zwracać uwagę wybierając kojce porodowe dla macior?

Kojce porodowe dla macior są stosunkowo nowym rozwiązaniem, dzięki któremu maciora po porodzie ma większą swobodę ruchu, jednocześnie nie wpływając negatywnie na bezpieczeństwo prosiąt. Zastosowanie kojca porodowego dla macior pozwala na zwiększony dobrostan tych zwierząt. Aby mogły być stosowane, muszą spełniać wymagania dwóch grup technologicznych, a mianowicie loch i prosiąt. Rozwiązania tego typu mają wiele zalet.

Czytaj więcej...

małe świnie

Na czym polega żywienie na mokro w chlewniach?

Hodowla trzody chlewnej, zwłaszcza w przypadku utrzymania większej liczebności stada, wiąże się z wysoką pracochłonnością, co z kolei generuje znaczne koszty, wpływając na osiągany poziom zysków. Sposobem na usprawnienie funkcjonowania chlewni jest korzystanie z możliwości automatyzacji procesów wymagających najwyższych nakładów pracy.

Czytaj więcej...

hodowla świń

Jakie zalety mają tubomaty w karmieniu trzody chlewnej?

Zajmowanie się nowoczesną hodowlą oznacza konieczność minimalizowania najważniejszych kosztów związanych z jej prowadzeniem i dążenia do zapewnienia optymalnych warunków dla rozwoju gospodarstwa. W przypadku trzody chlewnej obsługa zwierząt wiąże się przede wszystkim z wymogami zachowania odpowiednich standardów dotyczących czystości chlewni oraz efektywnego zadawania paszy.

Czytaj więcej...

automat paszowy, tubomat, świnia

Czym są i jak działają tubomaty?

Rynkowa oferta urządzeń służących do karmienia trzody chlewnej jest bardzo obszernym. Jednym z najnowocześniejszych, a zarazem najwygodniejszych, dystrybutorów paszy, jest automat paszowy, czyli tubomat.

Czytaj więcej...

paszociąg koralikowy

Gdzie znajdzie zastosowanie paszociąg koralikowy?

Każda hodowla trzody chlewnej wiąże się z jej ciągłym dokarmianiem. To oczywiste. Niemniej jednak nie jest to łatwe zadanie. Oczywiście kiedy hodowla składa się z kilku zwierzaków, to i ich dokarmianie wygląda inaczej. Jednak w większych chlewniach to zajęcie staje się bardzo czasochłonne, dlatego nie obejdzie się w nich bez paszociągów.

Czytaj więcej...

hodowla trzody chlewnej

Dlaczego zastosowanie paszociągów spiralnych jest tak ważne?

Paszociągi spiralne to urządzenia służące do podawania zwierzętom hodowlanym paszy. Są to uniwersalne systemy transportujące paszę każdego rodzaju. Elementy składowe systemu są wykonane między innymi z  polichlorku winylu, co czyni całość odporną na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Chodzi zarówno o uszkodzenia mechaniczne związane z transportem pasz, jak i o wpływ warunków atmosferycznych, w tym między innymi promieniowania UV. Ich zastosowanie w gospodarstwie pozwala na oszczędność czasu i lepszą organizację pracy.

Czytaj więcej...

betonowy ruszt

Czym się kierować przy wyborze rusztów betonowych dla bydła?

Ruszty betonowe dla bydła używane są w coraz większej liczbie gospodarstw. Fakt ten nie dziwi, bowiem ułatwiają one zachowanie czystości, a przy tym są dla zwierząt bezpieczne. Czym się cechują oraz jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze?

Czytaj więcej...