adresBorszewice Cmentarne 30A, 98-100 Łask

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon 601 689 023 

Telefon 781 234 343

Czym się kierować przy wyborze rusztów betonowych dla bydła?

Ruszty betonowe dla bydła używane są w coraz większej liczbie gospodarstw. Fakt ten nie dziwi, bowiem ułatwiają one zachowanie czystości, a przy tym są dla zwierząt bezpieczne. Czym się cechują oraz jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze?

 

Optymalna szerokość szczelin oraz powierzchni do stąpania

betonowy rusztBardzo ważnym kryterium wyboru przy zakupie jest m.in. to, jaką powierzchnię stąpania mają gwarantować bydłu podłogi rusztowe oraz jaka ma być wielkość szczelin. Te ostanie mają dwojakie znaczenie, gdyż pomagają w utrzymaniu czystości, ale przy tym muszą być także bezpieczne dla zwierząt. Rusztowania betonowe dla bydła nie mogą bowiem przyczyniać się do zranień, przede wszystkim poprzez dostanie się odnóży w szczeliny.

W przypadku oferowanych przez nas produktów szerokość szczelin to zaledwie 3,5 cm i spełnia ona wymogi co do hodowli zwierząt.

 

Wymogi pod względem ciężaru bydła

Następnym kryterium przy wyborze rusztów betonowych dla bydła jest to, dla zwierząt, o jakim ciężarze są one przeznaczone. Generalnie podłogi wykonane z betonu są uważane za naprawdę solidne, dzięki czemu można używać ich zarówno przy osobnikach młodych, jak i dorosłych. Wszystko dzięki temu, że są przystosowane do ciężaru nawet 850 kg.

Taką wytrzymałość gwarantuje wykonanie rusztów z wysokiej klasy betonu, który nie kruszy się oraz nie ulega odkształceniom. W przypadku produkowanych przez nas rusztów betonowych jest to klasa C 40/50. Ponadto oferujemy ruszty o długości od 1,5 do 4 metrów, przeznaczone dla bydła ważącego do 850 kilogramów oraz tak zwane ruszta przejazdowe, wytrzymujące nacisk trzech lub pięciu ton na oś, przystosowane do ruchu.

 

Szlifowane krawędzie szczelin

Przy zakupie trzeba zwrócić ponadto uwagę na to, czy krawędzie szczelin są dodatkowo szlifowane. Gwarantuje to możliwość łatwiejszego stawiania obok siebie pojedynczych rusztów i także ma wpływ na bezpieczeństwo bydła, gdyż pomiędzy fragmentami nie powstają niebezpieczne dziury.

Zakup rusztów betonowych dla bydła to inwestycja na lata, nie dziwi więc, że hodowcy chcą podjąć właściwą decyzję. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem solidnych i sprawdzonych produktów do wyposażania budynków inwentarskich, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.