adresBorszewice Cmentarne 30A, 98-100 Łask

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon 601 689 023 

Telefon 781 234 343

Dlaczego zastosowanie paszociągów spiralnych jest tak ważne?

Paszociągi spiralne to urządzenia służące do podawania zwierzętom hodowlanym paszy. Są to uniwersalne systemy transportujące paszę każdego rodzaju. Elementy składowe systemu są wykonane między innymi z  polichlorku winylu, co czyni całość odporną na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Chodzi zarówno o uszkodzenia mechaniczne związane z transportem pasz, jak i o wpływ warunków atmosferycznych, w tym między innymi promieniowania UV. Ich zastosowanie w gospodarstwie pozwala na oszczędność czasu i lepszą organizację pracy.

 

Jak działa paszociąg spiralny?

hodowla trzody chlewnejStosowanie paszociągów spiralnych jest istotne dla usprawniania działania gospodarstwa, ponieważ pozwala na automatyzację pracy. Urządzenie to transportuje pokarm ze zbiornika, w którym przechowywana jest pasza, do wszystkich karmników. Rury, którymi przewodzi się paszę, pozwalają na szybki transport odpowiedniej jej ilości.  Co więcej, urządzenie jest zautomatyzowane i dzięki sterownikom oraz czujnikom, umieszczonym w odpowiednich miejscach, po załączeniu, nie wymaga kontroli. Może zostać zaprogramowany tak, aby włączał się i wyłączał o określonych porach. To pozwala na lepszą organizację pracy w gospodarstwie i optymalne wykorzystanie siły roboczej. Dzięki temu, jak i wielu innym systemom automatycznym stosowanym w hodowli zwierząt czy w rolnictwie, możliwe jest skupienie się na wielu zadaniach jednocześnie, bez uszczerbku na jakości wykonanych prac.

 

Wydajność i trwałość paszociągów

Wydajność paszociągu jest uzależniona od tego, jak duża jest średnica jego spirali. Najbardziej popularna średnica w paszociągach spiralnych to f75. Wydajność takiego paszociągu wynosi 1300 kg/h. Im jest ona większa, tym więcej paszy może zostać w określonym czasie przetransportowana ze zbiornika do karmników.  Wydajność i trwałość paszociągów uzależniona jest od ich jakości, ale także od prawidłowego montażu. Trzeba pamiętać, że paszociąg spiralny można montować, stosując zakręty w systemie rur, jednak nie może być ich więcej niż dwa i nie mogą one przekraczać 45 stopni. Najlepiej jest ich unikać, gdyż każdy z nich wymaga zwiększonej pracy silnika i powoduje szybszą eksploatację rur i spirali łuku. Nie zawsze jest to możliwe. W szczególnych przypadkach, gdy linie nie są długie, a okoliczności tego wymagają, wykonuje się nawet 3 lub 4 zakręty.

Maksymalna długość paszociągu wynosi 60 m. Jeśli jest przesyp, może to być nawet 100 m. Warunkiem koniecznym jest dostosowanie odpowiedniej mocy silnika do długości paszociągu.  Paszociągi o długości do 35 m.b. powinny być wyposażone w silnik o mocy 75Kw, dłuższe – do 45 m.b. – wymagają silnika o mocy 1,1 Kw. Najdłuższe paszociągi 60 metrowe powinny być zasilane silnikiem o mocy 1,5 Kw.

Warto postawić na urządzenia najwyższej jakości, co gwarantuje ich oczekiwaną wydajność, oraz trwałość, oraz pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, związanych z naprawą czy wymianą zużytych elementów.