adresBorszewice Cmentarne 30A, 98-100 Łask

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon 601 689 023 

Telefon 781 234 343

Zastosowanie PCV w budowie przegród chlewni

Hodowla trzody chlewnej wymaga korzystania z odpowiednio przystosowanych budynków inwentarskich, których wnętrze zostanie urządzone w taki sposób, by w maksymalnym stopniu ułatwiało wykonywanie wszystkich niezbędnych do obsługi zwierząt czynności. Jednymi z najważniejszych elementów ich wyposażenia okażą się wygrodzenia do chlewni, konieczne do prawidłowego zorganizowania jej wnętrza. Przekonajmy się, jaka jest funkcja wygrodzeń i sprawdźmy, dlaczego materiał, z jakiego będą zrobione, ma tak duże znaczenie.

 

Do czego potrzebne są wygrodzenia montowane w chlewniach?

chlewniaJednym z czynników decydujących o opłacalności hodowli trzody jest ograniczanie ilości niezbędnej do obsługi stada pracy oraz zwiększanie jej wydajności. Niezależnie od tego, czy dane gospodarstwo jest nastawione na pozyskiwanie mięsa, czy jedynie sprzedaż prosiąt, do najistotniejszych elementów wyposażenia będą należały wygrodzenia, których montaż umożliwia podział stada na poszczególne grupy. Znacznie ułatwia to podawanie paszy dopasowanej do potrzeb konkretnych zwierząt, co sprzyja wyrównaniu stada, a także usprawnia wszystkie konieczne operacje technologiczne, włącznie z czyszczeniem stanowisk.

 

Jakie wygrodzenia sprawdzą się najlepiej?

Tradycyjny sposób budowy wygrodzeń bazuje na użyciu słupków stalowych zabezpieczonych przed korozją dzięki ocynkowi. Tworzą one strukturę, która gwarantuje potrzebną trwałość i odporność na napór zwierząt. Kluczowym elementem będą deski wygrodzeniowe. Użycie specjalnych profili z PVC redukuje masę, a zarazem ciężar całości, nie odbija się to jednak na zmniejszeniu wytrzymałości, a przeciwnie daje korzyści związane z łatwiejszym utrzymaniem czystości, brakiem uszkodzeń powodowanych przez wilgoć, wodę czy grzyby i pleśnie, a także zniszczenia mechaniczne.